Szkoła pielęgnacji i dotyku

Pielęgnacja skóry dziecka od pierwszych dni życia, jest niezwykle istotna dla jego zdrowia i ładnego wyglądu. Pielęgnacja skóry noworodka czy niemowlaka, znacząco różni się od pielęgnacji skóry osoby dorosłej, dlatego stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców. Dowiedz się jak wygląda prawidłowa pielęgnacja skóry dziecka i niemowlaka. Poznaj najczęstsze błędy przy pielęgnacji skóry noworodka  oraz czym są emolienty. Pierwszym krokiem będzie na pewno wybór odpowiednich kosmetyków - nie każdy jednak kosmetyk nadaje się do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt. Podpowiadamy zatem, na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków dla dzieci.
Niezwykle istotnym czynnikiem w rozwoju dziecka, jest również prawidłowy dotyk. Masaż niemowlęcia nie tylko buduje więź z rodzicami, ale również wpływa pozytywnie na jego rozwój emocjonalny, ruchowy, poznawczy i społeczny. Sprawdź, dlaczego warto regularnie masować niemowlę. Dowiedz się również jak przygotować pierwszą kąpiel dla dziecka oraz dlaczego przytulanie to bardzo istotny element stymulacji rozwoju malucha.

Pielęgnacja skóry dziecka od pierwszych dni życia

Pielęgnacja skóry dziecka to nie lada wyzwanie, szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców.

Masaż niemowląt

Masaż niemowlęcia nie tylko buduje więź z rodzicami, ale również wpływa pozytywnie na jego rozwój.

Dobry kosmetyk dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Nie każdy kosmetyk nadaje się do pielęgnacji skóry dzieci. Warto używać tych specjalnego przeznaczenia, odpowiadających potrzebom delikatnej skóry.

7 rad na udaną kąpiel niemowlaka

Pierwsza kąpiel noworodka często budzi pewne obawy u młodych rodziców. Dziecko jest malutkie, wydaje się być bardzo delikatne i kruche.

Kangurowanie

Najbardziej rozwiniętym zmysłem w chwili narodzin jest zmysł dotyku. Kształtuje się on już na początku życia płodowego.

Rola dotyku w rozwoju dziecka

Dotyk to w rozwoju emocjonalnym i fizycznym dziecka zmysł o szczególnym znaczeniu.

Zobacz produkty
Eloderm

Wszechstronna pielęgnacja skóry nadmiernie suchej, swędzącej i nadwrażliwej na czynniki...

PRODUKTY ELODERM

<